Zwiedzanie zabytkowego cmentarza na ul. Ogrodowej w Łodzi

W dniu 27 października 2022 roku klasa III A Technikum
wraz z wychowawcą zwiedziła Stary cmentarz przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

W trakcie zwiedzania zapoznaliśmy się z krótką historią cmentarza, odwiedziliśmy zabytkowe grobowce, m.in. Kaplicę Karola Scheiblera, Kaplicę Rodziny Heinzlów, Grobowiec Gustawa Geyera oraz mogiły zbiorowe: m.in. kwatery z mogiłami harcerek, które utonęły podczas pamiętnej tragedii
w 1948 roku i harcerzy poległych podczas II wojny światowej.

Zatrzymaliśmy się także przy Grobie małego dziecka śpiącego na poduszce, który pochodzi z 1909r. i przysypany ziemią został odkryty w 2006r.

Jednocześnie młodzież uporządkowała kilka zapomnianych
i zaniedbanych grobów.

Bożena Bocheńska

Zdjęcie przedstawia uczennice i uczniów przy grobie. Na pomniku znajduje się rzeźba małego dziecka śpiącego na poduszce. W tle widoczne są drzewa z różnokolorowymi liśćmi. Wokół grobu znajduje się dużo  żółtych i brązowych, uschniętych liści.

Groby porządkowane przez uczniów i uczennice. Przy grobie znajduje się worek wypełniony usuniętymi z grobów śmieciami.

Zdjęcia przedstawia uczniów z wychowawcą na tle Kaplicy Karola Scheiblera, w tle widoczne są drzewa wokół na ziemi leżą zeschnięte różnokolorowe liście.