W 2020 r. obchodzona była rocznica bitwy o Anglię. Po pokonaniu w czerwcu 1940 r. Francji nad kanałem La Manche stanęła potężna armia niemiecka. Jej celem była inwazja na Wyspy Brytyjskie. W operacji pod kryptonimem „Lew Morski”, hitlerowcy wyznaczyli ważną rolę lotnictwu. Zadaniem samolotów Luftwaffe było opanowanie przestrzeni powietrznej nad Wielką Brytanią i utorowania drogi wojskom inwazyjnym. Zasadniczą przeszkodę w tych planach stanowiło lotnictwo brytyjskie (RAF), zwłaszcza myśliwskie. Duże nadzieje Anglicy pokładali w radarze, który umożliwiał wykrycie nadlatujących samolotów wroga z dużej odległości.
Do pierwszych starć doszło w lipcu 1940 r. Brytyjczycy stosowali przestarzałą taktykę walki i nieodpowiedni szyk bojowy. Ich straty szybko rosły i wkrótce zaczęło brakować dobrze wyszkolonych pilotów. Tymczasem w Anglii przebywała duża grupa doświadczonych lotników polskich. Początkowo dowództwo RAF-u nie chciało ich włączyć do walk w obawie, ze Polacy mają kompleks niższości wobec Niemców, wynikający z klęski we wrześniu 1939 roku. Anglicy wątpili również w umiejętności pilotażowe Polaków. W sierpniu do akcji weszły dywizjony myśliwskie 302 i 303. Już pierwsze starcia udowodniły bezpodstawność obaw Anglików. Polscy lotnicy stosowali swoją taktykę, pozwalającą na manewry i sprawniejsze reagowanie na ataki. Sprzęt dorównujący niemieckiemu (zwłaszcza Hawker Hurricane), sprawne dowództwo i ogromna wola walki dało doskonałe rezultaty.
Największy sukces odniosły polskie dywizjony w dniu 15 września, który uważany jest za moment przełomowy dla całej bitwy o Anglię. Nasi piloci zestrzelili wtedy 26 samolotów niemieckich. Zwycięstwa zwróciły uwagę władz i społeczeństwa angielskiego. Słowa uznania przekazał król Jerzy VI i premier Churchill. Polscy piloci uzyskiwali najlepsze rezultaty (najwięcej zniszczonych maszyn niemieckich, przy niewielkich startach własnych). Do najskuteczniejszych lotników należeli: Josef Frantisek (Czech w polskim dywizjonie), Witold Urbanowicz i Zdzisław Henneberg. W walkach powietrznych nad Wielką Brytanią śmierć poniosło 29 polskich pilotów.
12 października z okazji rocznicy bitwy o Anglię w szkole odbył się konkurs historyczny. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią odbył się w formie zdalnej na platformie Forms. Udział wzięli uczniowie ze wszystkich typów szkół. Konkurs w formie testu zdominowały uczennice: Adrianna Nowacka z klasy 2PC i Sara Kaźmierczak z klasy 3A.