Łódź – Miasto Czterech Kultur. Integracja klasy w parku trampolin SALTOS

W dniu 21 października uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na lekcje poprowadzoną przez specjalistę ds. edukacji Pana Michała Adamiaka o historii miasta Łodzi. Pan Michał z wielkim zaangażowaniem opowiedział uczniom o mieście w którym żyją, jego historię powstania. Przedstawił Łódź jako Miasto Czterech Kultur – Polskiej, Żydowskiej, Niemieckiej i Rosyjskiej – wciąż zmieniające swoje oblicze. Opowiedział historię osadnictwa nad rzekami Ner, Łódka i Bzura od najdawniejszych czasów, historię nadania praw miejskich, aż do utworzenia ”Łodzi przemysłowej” i osób z nią związanych. Wiele ciekawych historii z tych czasów zaciekawiło uczniów. Zadawali oni wiele pytań.

Następnie uczniowie przeszli uliczkami miasta Łodzi, koło Starego Rynku, Manufaktury oraz ulicą Ogrodową. Udali się na zabawę w parku trampolin „SALTOS” – jednego z najpopularniejszych miejsc sportowo – rekreacyjnych w Łodzi.

„Zabawa” dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z różnych atrakcji. Mogli oni skakać do woli, nurkować w gąbkach i huśtać się na linach. Pobyt w Łódzkim parku trampolin ,,SALTOS” sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim uświadomił, iż skakanie wzmacnia mięśnie, dotlenia cały organizm oraz poprawia kondycję uczniów. Wszyscy doskonale się bawili, uczniowie wracali do domu zmęczeni ale szczęśliwi.

Zdjęcie - Uczniowie pod Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
Zdjęcie - Prezentacja Historia Miasta Łodzi