Misją naszej szkoły jest ugruntowanie trwałych, zdrowych i poprawnych relacji wewnątrz szkolnej wspólnoty, dzięki którym nauczyciele staną się przewodnikami uczniów w ich drodze do rozwoju zawodowego i osobistego.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2024 w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten został ustanowiony przez sejm w 2011 roku, aby zachować pamięć o partyzantach, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem. W antykomunistycznym podziemiu walczyło od 120-180 tys. Polaków. Powojenne podziemie antykomunistyczne stanowiło naturalną kontynuację działalności niepodległościowej dla tysięcy żołnierzy z okresu okupacji II Wojny Światowej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich grup społecznych i zawodowych: inteligencja, robotnicy i chłopi, młodzież oraz ci wszyscy, dla których podstawowym impulsem działania była gotowość walki o wolną Ojczyznę.

Z tej okazji przygotowano uroczystą akademię, na której zaprezentowano zdjęcia i prezentację multimedialną przedstawiającą działalność Żołnierzy Wyklętych po zakończeniu II Wojny Światowej do czasu tragicznej śmierci ostatniego żołnierza. Drugą częścią były zawody sportowe w formie Turnieju Koszykówki Ku Czci Żołnierzy Wyklętych – „Niezłomnym cześć i chwała”.

Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie uroczystej akademii była pani prof. Katarzyna Zommer i pani prof. Elżbieta Ludwiczak a za część sportową odpowiadali: pani prof. Kamila Nobis, pan prof. Grzegorz Hećman, pan prof. Piotr Płaczek.
Pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowała NSZZ „Solidarność” – Komisja Międzyzakładowa POiW Łódź-Górna-Widzew, a wręczyła po zakończeniu turnieju Wiceprzewodnicząca Komisji Pani Małgorzata Paleczek.



Przejdź do treści