17 września 1939

17 września 1939 roku Armia Czerwona przekroczyła wschodnią granicę Polski i dołączyła do II wojny światowej jako sojusznik nazistowskich Niemiec. W rocznicę tych wydarzeń, pod pomnikiem Ofiar Komunizmu przy ul. Anstadta w Łodzi spotkały się delegacje państwowe, samorządowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich i reprezentacje kilkunastu łódzkich szkół. Był tam również obecny poczet sztandarowy z naszej szkoły w składzie: Witold Dzwonkowski, Dawid Suchecki i Michał Zając z klasy III A.

zdjęcie - delegacje 17 września