Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Barmańskim Monin Junior Cup 2022!

1 grudnia 2022 r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Konkurs Barmański Monin Cup Junior 2022 organizowany przez firmę Monin Polska.

Naszą szkołę reprezentowała Małgorzata Matusiak z kl. IV pa. Jej zadaniem było skomponowanie i sporządzenie w 4 porcjach mocktailu na bazie syropów Monin oraz rozpoznanie 10 syropów Monin na podstawie cech organoleptycznych.

Małgosia wykonała blenderowany mocktail, który nazwała Wakacyjne wspomnienie, w którego skład wchodzą następujące ingrediencje:

20 ml syropu poziomkowego Monin

10 ml syropu gin Monin

1 białko jaja

40 ml soku z cytryny

Top up Ginger Beer

Kompozycja naszej uczennicy została zauważona przez jury degustacyjne, a technika pracy zyskała uznanie jurora technicznego. W ostatecznej klasyfikacji Małgosia zajęła I miejsce, z przewagą aż 8 punktów nad miejsce II.

W nagrodę Małgosia otrzymała sprzęt barowy, blender oraz bon na szkolenie barmańskie Stowarzyszenia Barmanów Polskich.

W przygotowaniach do konkursu Małgosię wspierała p. Klaudia Balcerowska.