Tydzień Edukacji Globalnej

Tydzień Edukacji Globalnej

W tym roku poraz pierwszy Gastronomik dołączył do Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Udział w TEG daje młodzieży szkolnej możliwość włączenia się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy.

W tym roku dwa zespoły uczniowskie z naszej szkoły zostały zgłoszone przez opiekunów: R. Piasecką i J. Krakowskiego do uczestnictwa w Festiwalu internetowym „Świat w szkole, szkoła w świecie”.

Tegoroczna edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbywa się pod hasłem: Solidarnie ponad granicami! Razem uczyńmy szkoły jeszcze bardziej otwarte, solidarne i świadome globalnie.

We wtorek (15.11.22 r.) uczniowie uczestniczyli w webinariach online:

  1. Środowisko przyrodnicze globalnie.
  2. Mroczny sekret Internetu. Czy używanie smartfona i komputera jest ekologiczne?
  3. Aktywizm na rzecz migrantów i migrantek.

W 2 i 3 dniu Festiwalu grupy uczniowskie wezmą udział w grze szkolnej.
Jako zadanie powitalne i wstęp do gry organizatorzy zaproponowali uczestnikom zabawy wspólne obejrzenie krótkiego filmiku: Malala: wprowadzenie do Celów Zrównoważonego Rozwoju – YouTube (Zachęcam całą społeczność szkolną do obejrzenia – warto!).

Informacje o wydarzeniu ze strony organizatorów :

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy.

Renata Piasecka

Zdjęcia przedstawiające uczestników TEG ze wspólnego oglądania webinariów online

Skip to content