Przewodnik po Londynie na weekend

Londyn ma dużo darmowych atrakcji, które warto zwiedzić i zobaczyć. Najsłynniejsze londyńskie muzea British Museum, Muzeum Historii Naturalnej, czy Muzeum Nauki. Ja jako nauczyciel przedmiotu ścisłego proponuję Muzeum Nauki ( Science Museum), które zostało założone w 1857 roku w następstwie odbywającej się w Londynie Wystawy Światowej.   Na pięciu kondygnacjach znajdziesz bogatą kolekcję eksponatów ukazujących historię oraz rozwój techniki i nauki. Można zobaczyć tam pierwszy parowóz Stephensona, oryginalną kapsułę Apollo 10, pierwszy komputer Apple czy stymulatory lotów. Zwiedzający to muzeum zdobywają wiedzę o otaczającym ich świecie, a zwłaszcza o prawach fizyki. Można tam zapoznać się z działalnością brytyjskich wynalazców np. Jamesa Watta ( pionierskie maszyny parowe), Johna Logie Bairda- prototypowe odbiorniki telewizyjne). Są też ekspozycje, które pozwolą zobaczyć jak się będzie wyglądało za 30 lat, czy polecieć w wirtualną podróż na Marsa. Mam nadzieję, że to muzeum podobnie jak Centrum Nauki Kopernika w Warszawie dostarczy nam dużo ciekawych wrażeń po przylocie do Londynu.