Misją naszej szkoły jest ugruntowanie trwałych, zdrowych i poprawnych relacji wewnątrz szkolnej wspólnoty, dzięki którym nauczyciele staną się przewodnikami uczniów w ich drodze do rozwoju zawodowego i osobistego.

XX Międzyszkolny Konkurs „Gastronomia Francji – „Potrawy wytrawne w kuchni francuskiej”

XX Międzyszkolny Konkurs „Gastronomia Francji – „Potrawy wytrawne w kuchni francuskiej”

27 marca 2026 r. podczas dnia otwartego w naszej szkole odbył się finał XX Międzyszkolnego Konkursu „Gastronomia Francji” – „ Potrawy wytrawne w kuchni francuskiej” dla uczniów szkół podstawowych.

Przygotowane przez uczniów potrawy oceniło Jury w składzie:
Dyrektor mgr Zofia Wrześniewska
V-ce dyr. mgr Beata Dębińska
V-ce dyr. mgr inż. Klaudia Balcerowska

Laureatami XX edycji konkursu zostali:

I miejsce – Eryk Brykowski z SP nr 56  za „Naleśnik Eryka”
II miejsce – Katarzyna Grabowska z Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej za „Boeuf bourgignon”
III miejsce – Hanna Krukowska z SP nr 65 za „Tartiflette savoyarde”

Wyróżnienia otrzymali:

·  Lidia Piestrzyńska z SP nr 5 w Zgierzu za „Terrine warzywne z musem z kurczaka”

·  Lena Karwowska z SP nr 116 za „Tarte aux légumes”

Uczennice klasy IVC Technikum Zuzanna Jardzioch oraz Klaudia Stasiak zajmowały się serwowaniem potraw i obsługą gości.

Małgorzata Czyżyk i Agnieszka Lipska Dangréaux

Przejdź do treści