27 marca 2026 r. podczas dnia otwartego w naszej szkole odbył się finał XX Międzyszkolnego Konkursu „Gastronomia Francji” – „ Potrawy wytrawne w kuchni francuskiej” dla uczniów szkół podstawowych.
Przygotowane przez uczniów potrawy oceniło Jury w składzie:
Dyrektor mgr Zofia Wrześniewska
V-ce dyr. mgr Beata Dębińska
V-ce dyr. mgr inż. Klaudia Balcerowska
Laureatami XX edycji konkursu zostali:
I miejsce – Eryk Brykowski z SP nr 56 za „Naleśnik Eryka”
II miejsce – Katarzyna Grabowska z Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej za „Boeuf bourgignon”
III miejsce – Hanna Krukowska z SP nr 65 za „Tartiflette savoyarde”
Wyróżnienia otrzymali:
· Lidia Piestrzyńska z SP nr 5 w Zgierzu za „Terrine warzywne z musem z kurczaka”
· Lena Karwowska z SP nr 116 za „Tarte aux légumes”
Uczennice klasy IVC Technikum Zuzanna Jardzioch oraz Klaudia Stasiak zajmowały się serwowaniem potraw i obsługą gości.
Małgorzata Czyżyk i Agnieszka Lipska Dangréaux





