Nauczycielka j. polskiego przywiozła z Wrocławia materiały do interesującego projektu. Na szkolnym korytarzu na parterze można było obejrzeć wystawę, którą zatytułowano „Nieukończone życia”. Jest to projekt krążący po Polsce i Niemczech stworzony przez Fundację Bente Kahan i finansowany przez Urząd Miasta Wrocławia, prezentujący artystów pochodzenia semickiego, żyjących i mieszkających w różnych krajach europejskich przed i w czasie II wojny światowej, których naziści więzili i zamordowali za ich pochodzenie.
Na wystawie są prezentowani artyści, którzy pomimo piekła Holocaustu, w którym przyszło im egzystować, starali się wyrażać siebie poprzez muzykę, teatr, literaturę i szeroko pojętą sztukę. Żyjąc w zdezintegrowanym moralnie świecie odwróconego Dekalogu, tworzyli piękno. Ich twórczość można traktować jak testament, który pozostawili dla następnych pokoleń, jako swoiste memento i sprzeciw wobec rasizmu i wszelkiej nienawiści na tle rasowym.
P. Jamiałkowska zaprosiła uczniów do obejrzenia wystawy, skorzystania z kodów QR, a nauczycieli do przeprowadzenia lekcji przedmiotowych lub godzin wychowawczych.




