W poniedziałek 2 marca w naszej szkole miała miejsce uroczystość poświęcona pamięci Żołnierzy Niezłomnych, którzy w latach powojennych walczyli z komunistycznym reżimem o wolną Polskę. Na tę uroczystość zostali zaproszeni wyjątkowi goście. Byli nimi ostatni żyjący kombatanci Armii Krajowej z regionu łódzkiego:
Porucznik Kowalska Wanda „Spartanka”, 101 lat
Por. Starzyński Edmund „Dąb” ,99 lat
Por. Uhryn Eugeniusz „Żak” ,100 lat
Po części oficjalnej wydarzenia miał miejsce panel w trakcie którego młodzież mogła zadawać gościom pytania dotyczące historii ich życia, głównie tej z trudnego okresu wojny i służby w szeregach AK. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii.




