Misją naszej szkoły jest ugruntowanie trwałych, zdrowych i poprawnych relacji wewnątrz szkolnej wspólnoty, dzięki którym nauczyciele staną się przewodnikami uczniów w ich drodze do rozwoju zawodowego i osobistego.

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy do Centrum Europa Experience

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy do Centrum Europa Experience

W 2024 roku obchodzimy 20. rocznicę przystąpienia Polski do UE. Z tej okazji, dnia 27.05.2024 odbyła się wycieczka do Warszawy do Centrum Europa Experience. Uczniowie klasy 3D brali udział w Role Play Game,  dzięki której dowiedzieli się, jak to jest być posłem do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie zostali podzieleni na fikcyjne grupy polityczne i wcielali się w rolę posłów. Następnie tworzyli sojusze, negocjowali i zapoznawali się z różnymi opiniami. A to wszystko, by osiągnąć porozumienie, podobnie jak europejscy prawodawcy. Podczas dyskusji na bieżące tematy uczniowie dowiadywali się, jak wygląda proces podejmowania decyzji na poziomie Unii Europejskiej. Dowiedzieli się także, jak te decyzje wpływają na życie obywateli oraz jak działa demokracja europejska. Gra trwała 3 godziny.

Wyjazd zorganizowano w ramach programu Europa z naszej ulicy, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Udział w Role Play Game w Europa Experience organizuje Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego  w Polsce.

Opiekunowie:

Iwona Kowalczyk

Monika Markowska 

Przejdź do treści