Misją naszej szkoły jest ugruntowanie trwałych, zdrowych i poprawnych relacji wewnątrz szkolnej wspólnoty, dzięki którym nauczyciele staną się przewodnikami uczniów w ich drodze do rozwoju zawodowego i osobistego.

Przewodnik po największych stadionach piłkarskich Wielkiej Brytanii.

STADION ARSENAL – EMIRATES

Emirates-Stadium
(źródło: https://www.dfds.com)

Mieszcząca ponad 60 000 fanów siedziba Arsenalu jest trzecim co do wielkości stadionem w Wielkiej Brytanii (po Wembley i Old Trafford). To jeden z największych stadionów w Wielkiej Brytanii. Dlatego siedziba Arsenalu jest gospodarzem wielu ważnych imprez sportowych i kulturalnych, w tym międzynarodowych turniejów piłkarskich. Co ciekawe, możesz zwiedzić stadion za jego kulisami i posłuchać historii o meczach opowiadanych przez gwiazdy Arsenalu. Odwiedzisz ławkę trenerską, szatnie, tunel dla piłkarzy i zobaczysz, jak boisko wygląda z bliska. Bilet wstępu na stadion obejmuje wejście do muzeum Arsenalu, w którym możesz poznać historię klubu. Emirates znajduje się w niedawno przebudowanej okolicy w dzielnicy Holloway w północnym Londynie — tętniącej życiem i zielonej części miasta.

North London
(źródło: https://www.dfds.com)

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na mecz czy zostajesz nieco dłużej, aby nacieszyć się miastem, należy zwrócić uwagę na niektóre atrakcje turystyczne. Szczególnie warte uwagi i polecenia są przepiękne londyńskie dzielnice i rejony, w tym Holloway, Islington i Hampstead Heath. Islington High Street oferuje szeroki wybór niesieciowych sklepów i restauracji oraz innych atrakcji, takich jak lokal po XVI-wiecznym historycznym pubie Peacock Inn. Na zachód znajduje się słynny park Hampstead Heath oferujący wspaniałe widoki na miasto, a także piękne otwarte pola i tereny leśne. Latem jest to idealne miejsce na piknik, odpoczynek pod drzewem lub po prostu ucieczkę od zgiełku miasta.

(źródło: https://www.dfds.com)

Przejdź do treści