V edycja Ogólnopolskiego Turnieju na „Najlepszego ucznia w zawodzie Kucharz”

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju na „Najlepszego ucznia w zawodzie Kucharz”. Wzięli w nim udział uczniowie klas programowo najwyższych Szkoły Branżowej I Stopnia. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych były „Tradycyjne potrawy śląskie na stuletnim zabrzańskim stole”. Szkołę naszą reprezentowała Oliwia Gębicka, uczennica klasy 3p BS, która przygotowała „Roladkę z kurczaka po śląsku z sosem myśliwskim, kluską ziemniaczaną, julienne z kiszonego ogórka oraz z chipsem z chleba”. Z części pisemnej i praktycznej konkursu uczennica uzyskała łącznie 80 na 100 punktów i tym samym będzie brała udział w eliminacjach do etapu ogólnopolskiego.

Grzegorz Papiewski