Śniadanie Święto Kartofelka

17 października 2021 roku nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w imprezie „Śniadanie Święto Kartofelka” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Tylko #Księży Młyn. Uczniowie klasy III Technikum Gastronomicznego serwowali potrawy przygotowane osobiście na Warsztacie Szkolnym tj. cepeliny z mięsem oraz kopytka polane tłuszczem ze skwarkami.

Cepeliny z mięsem to jedno z najpopularniejszych dań polskiej kuchni kresowej. Cepeliny zwane również pod nazwą kartacze, to spore pyzy ziemniaczane o owalnym kształcie. Przygotowywane są z ziemniaków, mielonego mięsa i cebuli, a okraszone boczkiem. Przygotowane potrawy cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz smakowały zaproszonym gościom.