Miło mi poinformować, że uczennice naszej szkoły:

Natalia Stępniewska

Karolina Beda

Izabela Grzelczyk

Kinga Antczak

Zakwalifikowały się do krajowego finału w międzynarodowym konkursie Social Innovation Relay, w którym będą walczyły o możliwość reprezentowania naszego kraju. Finał krajowy odbędzie się 19.05.2021 r. – naszym zadaniem będzie prezentacja przygotowanego biznesplanu i zmierzenie się z pytaniami ekspertów. Do tej pory przeszłyśmy już dwa etapy:

I etap to opracowanie pomysłu na innowację społeczną zawierającego opis grupy docelowej jej potrzeby i sposoby ich zaspokojenia

II etap stworzenie biznes planu na przedsiębiorstwo w którym będziemy realizować innowacje społeczną

Social Innovation Relay to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w jednym z sektorów: edukacja, zdrowie, włączenie społeczne, jakość życia, zrównoważony rozwój.

Konkurs organizowany jest we współpracy z Nationale-Nederlanden. Dzięki uczestnictwu w SIR uczniowie zyskują doświadczenie i praktyczne umiejętności oraz profesjonalne doradztwo niezbędne dla rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Konkurs odbywa się kilku etapowo:

III etap finał krajowy w ,którym z pośród 10 drużyn zostanie wyłoniony reprezentant naszego kraju do finału międzynarodowego

IV etap finał międzynarodowy

Fundacja Młodzieżowej

anizacją pożytku publicznego jej celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu osiemnastu krajach.