Konkurs „Smaki biało-czerwone” w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

W roku jubileuszu 100 lat od odzyskania niepodległości przez nasz kraj nie mogło być inaczej. Konkurs kulinarny XVI edycji, który odbył się w dniu 19 maja br. w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 128 w Łodzi przy ul. Niciarnianej 2a, musiał mieć tytuł „Smaki biało-czerwone”, a użyte produkty musiały być polskie, w barwach biało-czerwonych.

Konkurs przeznaczony był dla najstarszych uczniów klas edukacyjno-terapeutycznych. Wzięły w nim udział 3-osobowe reprezentacje z 4 klas. Ich zadaniem było sporządzenie deseru na bazie owoców w barwach biało-czerwonych. Pomocy merytorycznej udzielały uczennice z klasy 2 B TG Technikum Gastronomicznego w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 88: Oliwia Makowska, Kornelia Biernacka, Karolina Machlik i Natalia Kurowska wraz z nauczycielem prowadzącym Bożeną Bocheńską.

Uczestnicy konkursu podeszli do sporządzania potraw z dużym zaangażowaniem, a uczennice technikum nie ustawały w udzielaniu wskazówek i cennych rad. Panowała świetna atmosfera, wzajemna wyrozumiałość i serdeczność.

Współpraca w sprawie organizacji konkursów została zainicjowana w 2003 r. przez nauczycieli: Bożenę Bocheńską i Danutę Stolle-Grosfeld i przy akceptacji dyrekcji obu szkół trwa przez 16 lat do dziś. Każdego roku odbywa się kolejna edycja konkursu, poświęcona smakom różnych krajów europejskich i nie tylko. Konkursy są okazją dla uczniów szkoły podstawowej do współpracy z przyszłymi „prawdziwymi” kucharzami, a dla uczniów technikum okazją do bliższego poznania, zrozumienia i zaakceptowania „zawodników” takimi jacy są.