„Jem smacznie, zdrowo i kolorowo”

„Jem smacznie, zdrowo i kolorowo”

23 lutego br. w naszej szkole odbyła się 2 część finału VII Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo”. Tym razem w kategorii: szkoły podstawowe.

Tak jak tydzień wcześniej, wyzwaniem było danie obiadowe, a myślą przewodnią kuchnia staropolska w nowoczesnej odsłonie.

Po 90 min. jury pod przewodnictwem nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Roberta Sadowskiego wyłoniło zwycięzców:

  • I miejsce:Anna i Oliwia ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 9 w BełchatowieDanie: „Noga gęsia pieczona w glazurze ze śliwek kalifornijskich”
  • II miejsce:Julia i Julia ze Szkoły Podstawowej w Witonii, powiat łęczyckiDanie: „Pierś z kaczki z buraczkami i gruszkami”
  • III miejsce:Julia i Oliwia ze Szkoły Podstawowej w Bogdance, powiat brzezińskiDanie: „(Nie)zwykłe placuszki ziemniaczane z surówką”

Organizatorami VII Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo” byli Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi, Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi oraz Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania naszym uczniom: Kacprowi i Szymonowi z klasy 2 F oraz Jadwidze, Natalii i Wojtkowi z kl. 1 A za pomoc w przygotowaniu, oraz przeprowadzeniu konkursu.


Galeria

Skip to content