I miejsce Konkurs Kulinarny “Kulinaria Dietetyczne”

Dnia 30.03. w Skierniewicach odbył się Finał  Konkursu kulinarnego „Kulinaria Dietetyczne III” .

Naszą szkołę reprezentowały uczennice  Marta Szcześniak z kl IVC oraz Iga Kubicka z kl IV B, które zdobyły  I miejsce

Konkurs przebiegał w trzech etapach:

Etap 1

Jedna osoba z drużyny musiała przeprowadzić ocenę towaroznawczą, zastosowanie określonego produktu w technologii gastronomicznej, oraz analizę sensoryczną losowo wybranych produktów

Etap 2

Druga osoba z drużyny w tym czasie musiała rozwiązać  test z zakresu nauk o żywności i żywieniu.

Etap 3

Dwie osoby z drużyny musiały  w ciągu godziny  rozwiązać projekt związany z oceną jakości żywności, jej przechowywania oraz planowania i oceny żywienia.

Marta i Iga  miały przed sobą nie lada wyzwanie. Na każdym etapie konkursu dziewczynom udało im się zdobyć prawie max ilość punktów.  Serdeczne gratulacje.

Elżbieta Kurowska.